Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. LVT ve Cvikově

24. 8. 2009


   Ve dnech od 14.8.- do 23.8.09 proběhl 3. LVT ve Cvikově. Letos tábor navštívilo i několik členů pobočky Sport RKČR, která na poslední chvíli musela zrušit tábor. Celkové skore - 43 pejsků z toho 34 rotvíků. Proto bych chtěla v první řadě poděkovat psovodům, že díky  ukázněnosti nedošlo v takovém počtu psů k žádnému konfliktu či nedorozumění.
   Jak už je zvykem, pejsci byli od samého počátku rozděleny do tří skupin, kde se jim denně věnovaly výcvikářky - profesionální výcvikářka Luďka Kadeřábková, Romča Čermáková a Dáša Bezdíčková. Že se trénovalo a "pilovalo", o tom svědčí složené závěrečné zkoušky. Při tréninku obran byli nápomocni klucí figuranti Jan Kuncl a Vláďa Koníček, kterým patří velké díky! Honza Kuncl ještě mimo celotýdenní práce  vzorně odfiguroval  13 bonitačních psů a byl po celou dobu tábora nápomocen při tréninku Brusse ( Karbíška ) Janovský dvůr Aleny Karbanové, nominovaného na MS RTW 2009.
   Dobu odpočinku našich pejsků jsme využívali k projížďkám na kolech, jízdě na koních na Farmě Vysoká v Chrastavě, nebo koupáním v blízkém rybníku ve Sloupu. Pro dětičky byly připraveny soutěže zakončené vždy nějakou odměnou. Počasí bylo vyhovojící, jak pro nás, tak i pro naše pejsky. Kantína opět díky Kubovi jela na plné obrátky. Zkrátka dovolená se vším všudy. Pohodová parta, která nejen odvedla kus práce s pejskama, ale taky vždy, když bylo potřeba, dala ruku k dílu. Díky!!!
   Zkoušky, které proběhly v sobotu dle NZŘ z 11 přihlášených složilo 9 a v neděli dle MZŘ z 8 přihlášených složilo 5 pejsků.
 
Z toho členové pobočky:
          Martina Dočekalová s Cassinou Lužická brána - ZZO
          Věrka Karásková s Brownem Schugar Lužická brána - ZM
          Dáša Bezdíčková s Cliffem Lužická brána - ZM, BH
          Jan Hlinák s Akinem Holubí dům - BH
hosté-majitelé rtw:
          Jitka Rozumková s Xani Bohemia Ortles - ZM
          Zuzka Veselá s Jollym Vombat - ZM  
          Petra Růžičková s Ingem Vombat - SchH/VPG A

I když devítiletá Nikola Čermáková není majitelkou rotvíka, ale jack russela teriera Jacki, stojí za zmíňku její první zkouška - ZZO, kterou složila se známkou PV.

  V pátek 21.8.09 proběhl svod, kterého se z naší pobočky zúčastnili:
           Jan Sekera s Cyrilem z Přepychu
           Ladislav Matušek s Cruellou Monty Black
           Jiří Novotný s Dinou z Malého Jorku
           Magdalena Petrásková s Crazy Tarou Lužická brána
           Vojtěch Háděl s Dagem Monty Black
                                   a bonitace
           Lucka Bezdíčková s Nolly z Tyrosu / pov. kód 5
           Věrka Karásková s Brownym Sugar Lužická brána / pov. kód 6
           Pavlína Moravcová s Becky z Akátové hory / pov. kód 5 - chovná
           Petr Bakeš s Britou Lužická brána / pov. kód 6
           Jan Hlinák s Akinem Holubí dům / pov.kód 5
            Ladislav Matušek s Cruellou Monty Black / pov. kód 6 - chovná

 Po skončení bonitace se představil pes George Anaco v majetku pana Josefa Kurky. George se ukázal v roli "plemeníka" dle slov povahového rozhodčího pana Karla Nedvěda, jako velice vyrovnaný pes s výbornou pohyblivostí nervových procesů, s aktívní tvrdou obranou a to jak při hladkém zadržení, tak i při protiútoku.    Svod plemeníků splnil.

  
    Závěrem všem děkuji za účast, gratuluji jak ke složeným zkouškám, tak k úspěšné účasti na svodu a bonitaci a věřím, že se v příštím roce opět sejdeme.


 Fotky z tábora, za které moc děkujeme:
 Petře Růžičkové  zde , zde , zde
 Josefu Sáčkovi zde                                                                                     Darja Kahanová
  
 

 


            
  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

LVT Cvikov

(Laďka Horáčková, 21. 9. 2009 10:52)

Ahoj táborníci!
Díky za krásnou dovolenou,kterou jsem u Vás ve Cvikově prožila se synem Vláďou.Jelikož jsem byla u Vás na táboře poprvé,měla jsem trouchu obavy ze společného výcviku,protože mám plemeno NO a BO.Vše ale klapalo na jedničku a se svým BO jsem úspěšně složila zkoušku dle NZŘ.Díky za odborné rady výcvikářům,skvěle provedenou práci figurantům a doufám,že příští rok AHOJ!!!
Laďka

LVT

(Romana Čermáková, 8. 9. 2009 18:05)

Již po druhé jsem byla na táboře ve Cvikově jako výcvikář.Počasíčko nám přálo, nálada všech myslím byla moc dobrá a pohodová. Drželi jsme všichni při sobě jako velká parta.
Kuba se staral o naše mlsné jazýčky opět na jedničku a za to má od nás všech velký dík.
Nesmím hlavně zapomenout na poděkování p. Darje Kahanové, bez které by se tento tábor nemohl uskutečnit.
Mám velkou radost, že moje rady byly alespoň někomu nápomocné.Konec tábora mne mile překvapil, kolik psů splnilo zkoušky.A nejenom na táboře, ale i po něm byli někteří úspěšní a to mne těší, že práce všech na táboře mohla k něčemu dobrému přispět..
Přeji všem mnoho dalších úspěchů , zdravím všechny a doufám, že se na příští tábor opět přihlásíte.
Romča

LVT

(Dáša Bezdíčková, 31. 8. 2009 11:39)

Letos jíž podruhé jsem se zúčastnila LVT.
Děsně jsem se těšila na známou partu lidí s kterými se sejdem i na výcvikových víkendech.Trochu mě zaskočil počet lidí, kteří tam s námi budou, ale mé obavy se rozplynuly hned po prvních dnech.
Parta byla bezvadná, všichni velice ukáznění s pesany, předcházelo se konfliktům, takže opravdu k žádnému nedošlo a to se mezi našimi "obry" pohybovala i mrňata (myslím tím malá plemena, která své páníčky doprovázela)
Jela jsem s přesvědčením, že bych na táboře mohla nějaké to kg shodit, ale opět jako loni díky Kubovi se to nezdařilo. I s tím pohybem, který tam je to není možné.Kdo by odolal pochoutkám, které nám tam nabízel, mňam :-)
S bafany se makalo, příprava na zkoušky a bonitaci, ale i ostatní nezaháleli.
Nezaznamenala jsem, že by se někdo nad někým povyšoval, ba naopak kdo stál o radu, tak ji dostal.Bylo tam dost zkušených psovodů, kteří si vypravovali a začínající je se zájmem poslouchali a získávali zkušenosti.
Ačkoli tam bylo hodně lidí, parta byla bezvadná, která makala, ale večer se dokázala bavit.Legrace jsme si taky užili dost.
Už se těším na další tábor, bude to dlouhý rok, ale během něj musíme udělat zase kus práce a pak si to na táboře užijeme.

LVT

(Zuzka a smečka, 30. 8. 2009 20:46)

Na táboře ve Cvikově jsme byli již podruhé. Moc jsme se těšili, že se po roce opět sejdeme s přáteli. Jako vždy bylo vše super. Skvělá organizace díky Darje, obětavé výcvikářky Romča a Luďka, bezva figuranti. No a spousta dobrůtek, které nám vařil kuchař Kuba. Už se moc těšíme na příští tábor.

LVT

(Věrka & Brauny, 26. 8. 2009 21:47)

Díky moc za skvělý tábor, rady k nezaplacení a prima atmosféru!! Přiznám se, že po rozloučení s posledními táborníky jsem uronila slzičku... :o) Těším se na vás všechny příští rok!! Do té doby přeji hodně zdaru při výcviku a "krocení dravé zvěře".

LVT

(Pavlína M., 25. 8. 2009 6:46)

Děkuji mockrát, za krásně prožité dny na táboře. Organizace byla výborná a parta lidí skvělá. Mé velké dík patří Darje a holkám výcvikářkám, za to, že se o nás bezvadně staraly.