Jdi na obsah Jdi na menu
 


Boogie Woogie Lužická brána manželů Penglových

Obrazek

          Vybrali jsme si plemeno rotvajler, protože se nám líbil jeho exteriér a to pro jeho krásnou hlavu a mohutnou stavbu těla. Bydlíme v domečku se zahradou a tak jsme chtěli velkého psa, jako dobrého hlídače, tak i psího kamaráda pro nás a naše tři děti. Musím říct, že tyto předpoklady rotvajler skvěle splňuje. A tak přesto, že naší babičce vstávaly vlasy hrůzou, že jsme se zbláznili, když si k malým dětem pořizujeme takového halamu, tak k nám na jaře 2005 do rodiny přišel pes Argo bez PP. A protože jsme si ho pro jeho bezva povahu zamilovali a chtěli jsme se věnovat i výstavám a chovu, tak v říjnu 2006 přibyla do naší rodiny z chovatelské stanice Lužická brána fenka Boogie Woogie.

Obrazek

          Oba naši rotvíci milují děti a tak nemůžu pochopit, jak někdo toto plemeno může nazývat "bojovým".

          Letos na jaře jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy v Litoměřicích a dostali v mezitřídě známku výbornou bez pořadí a moc hezký výstavní posudek. Boogie v klidu ukázala zuby, hezky se předvedla a tak jsme byli se svojí první výstavou spokojeni.

          Cvičit chodíme do ZKO Roudnice nad Labem.

Obrazek

          Máme složeny dvě zkoušky ZZO, ZM a snažíme se, aby jich přibývalo. Boogie je šikovná, sice někdy paličatá, avšak baví ji obrany, miluje míček. Moc nám pomohl i letní výcvikový tábor ve Cvikově, kde nám zkušení výcvikáři rádi poradili a pomohli se stopami a s poslušností. Tento tábor jsme zakončili úspěšnou účastí na svodu mladých a složením bonitace s povahovým kódem 5.

Obrazek

          Složením zkoušky ZM jsme splnili poslední podmínku chovnosti a na plánovaná štěňata se moc těšíme!

Obrazek

manželé Penglovi.........


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář