Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč zrovna výběrový závod RTW na podzim?


Toto je otázka, na kterou bych chtěla odpovědět.

 

Nápad uspořádat tento výběrový závod v IPO ještě v tomto roce, byla vlastně moje myšlenka, kterou jsme prodiskutovali společně na VV v Chrudimi s přítomnými členy naší pobočky BEZ HRANIC. Vidím v něm další možnost získání bodů pro nominaci na MS RTW a navrhuji pro ČS, aby tento závod schválila a dala mu stejnou vážnost, jako MR RTW.

 

První důvod proč závod pořádat :

Fena nebo pes se připravuje na sezonu průběžně. Pokud majitel plánuje nakrytí feny, která je stále v pracovním tempu, chtě nechtě, ji musí odstavit minimálně na půl roku z pracovní kondice. Pokud fena porodí na jaře, je tím pádem připravena o možnost startovat na našich nejdůležitějších závodech, které jsou podmínkou pro účast na nominaci MS RTW. Ani moc možností zúčastnit se jarních výběrových závodů FCI nemá a tím vlastně ztrácí možnost získání bodů pro MS RTW za celý kalendářní rok.

Proto navrhujeme tento podzimní závod, kde má fena po jarním vrhu, možnost startovat.

 

Druhý důvod:

Podmínkou nominace na MS  RTW je účast na závodě MR. Pokud se pes nebo fena  nemohou  tohoto závodu zúčastnit z důvodu momentální indispozice, nemají šanci se MS zúčastnit i když by již měli splněný požadovaný limit.

Byly tu také názory, že pes, který startuje na podzim, může mít na jaře jinou kondici a nebude mít na to startovat na MS.

To není argument. Tomu nevěřím! Je v zájmu závodníků, aby se předvedli na MS co nejlépe a proto průběžně dle vlastního zvážení a možností trénují po celou dobu kalendářního roku.

Příklad: podmínku výběrových závodů FCI je splnění zkouškového limitu v IPO3 před nadcházejícím rokem, rokem VZ FCI. Nevěřím, že by někoho napadla námitka, že pes ztratí kondici než budou VZ.

 

Byla jsem přítomna schůzky všech závodníků na letošním MR ve Vochově 2008, kde všichni závodníci s tímto návrhem souhlasili. Jsem přesvědčená, že tímto závodem se naprosto nic nezkazí a neznehodnotí se kvality našich závodících psů. Naopak měli bychom o další závod navíc a to je hlavní. Čím víc takových závodů , tím lépe pro pracovní linie RTW.

 Prosím zvedněte ruku na členské schůzi pro tento podzimní závod, započítání splněných zkouškových bodů na nominaci MS. Potvrďte vážnost tohoto závodu, jako MR RTW.

Děkuji.

 

Romana Čermáková 

výcvikář pobočky Bez hranic

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

......

(J.J., 6. 9. 2008 8:01)

Vsechny duvody jsou velmi zavadejici... Fena po odchovu stenat se jen pomalu dostava do puvodni formy - prikladem muze byt i predlonsky vicemistr a lonsky mistr sveta letos zavodil se svoji fenou po stenatech - vysledek 73bodu na poslusnosti. To ze pes nemusi mit dalsi sezonu stejnou vykonost obzvlast u plemene rtw je vice nez zrejme - nema tak dlouhou zavodni karieru jako NO,BOM...proto zejmena u starsich rtw je docela problem kdyz se nominuje v listopadu a dalsi rok by mel skoro v zari zavodit ve stejne kondici. Argumentovat tim jak je to na kvalifikaci pro VS FCI je take zavadejici - tam totiz se pocita limit pro kvalifikaci nikoliv pro mistrovstvi ale jen vyberovy zavod na mistrovstvi takze neni zas tak podstatne jestli si formu uchova na kvalifikaci..prikladem jsou nominovani s vysokym bodovým ziskem i pres 280 na zkousce a potom sotva splni zkouskovy limit na VS. S cim musim souhlasit je hloupost podminovat ucast na MS tim ze pes musi na MR. Skutecne se muze stat ze pes nebo psovod onemocni a jen kvuli tomu ho nepustit na svet by byla skoda. Nehlede na to ze pro nektere psy bude vzdy vetsi priorita ucastnit se zavodu vsech plemen pred tema RTW ale to by nemel byt duvod vylouceni tohoto psa z moznosti reprezentovat ceske rtw na svete. Jsem pro poradani zavodu, cim vice tim lepe.. nechapu odpovedi typu -pokud to nebude vyberovy zavod tak nejedu...pak vam rozhodne nejde o to si zazavodit.dalsi zavody jsou prinosem k vetsi snaze pracovat se psy ale vyberove zavody dle meho maji byt pouze v roce kdy se porada MS a zapocitavat by se melo vse (VS FCI,CUP,MR) bez podminky ucasti na MR.